Rules & Announcements Prelungire HOSTING forum !! Subscribe Topic  | Go Back | Go Bottom
   DrHigh

12-14-2017  18:36      Quote  -  Edit  -  Go Top
Originally posted by kokane

Roll Eyes

zau ?!
pe de`oparte ai dreptate, de la 0,99E la 12,00E e cale lunga
pe de alta, valoarea de 12 euro intinsi p`un an intreg, chiar nu merita atentia (< 1E per luna =/= o cafea pe zi in Romania)

cind ai jucat ultima data un joc cu subscriptie ?
cind ai fost ultima data in club/bar/pub w/e ?
citi bani ai dat pe jocuri/pixeli/apps w/e pina in momentul de fata ?

am mai adus o data vorba despre enjin, ca si platforma alternativa de forum
planul FREE e cu mult peste ceea ce ofera acest forum in momentul de fata (n`am intentia sa discreditez pe nimeni si nimic)

din ce mi`i s`a raspuns data trecuta, referitor la aceasta sugestie, a reiesit ca e vorba mai mult de mindrie (sint mindru ca sint roman si de aceea prefer/vreau sa am .ro)
iar din ce`am mai povestit cu cei care mai intrau pe TS la vremea respectiva, lumea ori e dezinteresata de forum in general, ori nu vrea sa rationalizeze anumite chestii din cauza unor prejudecati, sau a lipsei (totale) de viziune

doar cu Flajavin ce`am mai avut niste discutii, legate de forum/voip, intr`o vreme, si care zicea de niste idei (frumoase pe hirtie) da` care cer timp si lume care sa le puna`n aplicare

Roll Eyes

Hei... hei.... sa nu exageram si sa acuzam fara cunostinta de cauza. Legat de numele domeniului nu a afirmat nimeni ca trebuie sa fie .ro nu stiu cine ti-a spus sau ti-a bagat in cap porcaria asta. Un singur lucru a fost batut in cuie si asta pe ideea logica ca daca se numeste romanianspirits nu au ce cauta straini in ghilda. Nu era vorba niciodata de mandrie de roman de .ro nume domeniu si asa mai departe. Daca as mai da 2 bani pe mandria de roman nu as mai trai in FRANTA. Asadar sper ca am lamurit un lucru, legat de platforme gratuite sunt sute de variante in care sa nu depui efort in a munci la un forum cum am facut-o eu singur, din timpul meu personal. Dar se pare ca nu sunt foarte multi membri care dau 2 bani pe ce am facut eu de cand am deschis acest forum si clar ca am facut o munca in zadar.... asadar cred ca singura mandrie a mea este ca am muncit degeaba la forum .....

Registration Date: 08-06-2009
   kokane

12-14-2017  21:01      Quote  -  Edit  -  Go Top
n`am acuzat pe nimeni de nimic
e doar parerea mea, care evident ca nu tre` sa fie identica cu parerea ta
am impresia c`ai luat`o tira mai personal

legat de faptul cum ca forumul nu ofera in momentul de fata ceea ce ofera planul gratuit al uneia dintre sutele de variante de platforme gratuite
doar pentru c`acolo nu`ncepi de la zero, nu`nseamna ca se face totul automat si instant
si doar prin simplu fapt ca planul ala gratuit nu te limiteaza cum esti limitat aici (unde ai de platit hostingul), am zis totul

iti respect munca cit si faptul ca`ti rupi din timpul personal sa te ingrijesti de acest forum
dar asta nu `nseamna ca aprecierea mea tre` sa fie de natura financiara
n`o sa contribui niciodata pentru o chestie de care nu e interesata lumea
(lumea interesata contribuie cel putin cu posturi, nu numai prin prezenta login`ului), si care mai are si limitari,
doar pentru simplu fapt ca pot si/sau imi permit

cauza e 0,99E sau 12,00E ? Roll Eyes (insert warning here)

Registration Date: 08-31-2014
   DrHigh

12-15-2017  00:43      Quote  -  Edit  -  Go Top
Originally posted by kokane

n`am acuzat pe nimeni de nimic
e doar parerea mea, care evident ca nu tre` sa fie identica cu parerea ta
am impresia c`ai luat`o tira mai personal

legat de faptul cum ca forumul nu ofera in momentul de fata ceea ce ofera planul gratuit al uneia dintre sutele de variante de platforme gratuite
doar pentru c`acolo nu`ncepi de la zero, nu`nseamna ca se face totul automat si instant
si doar prin simplu fapt ca planul ala gratuit nu te limiteaza cum esti limitat aici (unde ai de platit hostingul), am zis totul

iti respect munca cit si faptul ca`ti rupi din timpul personal sa te ingrijesti de acest forum
dar asta nu `nseamna ca aprecierea mea tre` sa fie de natura financiara
n`o sa contribui niciodata pentru o chestie de care nu e interesata lumea
(lumea interesata contribuie cel putin cu posturi, nu numai prin prezenta login`ului), si care mai are si limitari,
doar pentru simplu fapt ca pot si/sau imi permit

cauza e 0,99E sau 12,00E ? Roll Eyes (insert warning here)

Nu prea mai conteaza sumele acum, pentru ca daca lumea nu vrea sa contribuie la host ,nici nu are rost sa ma mai gandesc sa cer si pentru numele domeniului. Asadar cei de la rohost mi-au mai dat o notificare pana la data de 18 luna asta, de platit hostingul.... daca nici pana atunci nu se agita lumea, probabil ca ne vor inchide site-ul. Numele domeniului mai este valabil pana in 06.2018, dupa care se duce si ala. Legat de ce spui tu cu natura financiara, asta este si ideea prin a "dona", nu te obliga nimeni s-o faci, dar daca te lasa sufletul din maruntisul rest de la paine,sa dai ceva, e bine, daca nu, e iarasi bine. Dar imi pare rau ca va trebui sa-l inchidem.

Registration Date: 08-06-2009
←  1 2 Post Reply

Nothing is Everything © 2018

199891